Jak na moderní nábytek

Ačkoli je nábytek jedním z nejméně proměnlivých odvětví, tak design a provedení v poslední době zaznamenaly značný posun. Moderní je lehkost nábytku a stručná výzdoba, která nepůsobí chaoticky.

Zapomeňte například na masivní obývací stěny, protože ty už vystřídaly jednoduché poličky a pár skříněk. Sedací soupravy jsou praktičtější, odolnější proti špíně, ale jinak se u nich dává důraz spíše na konkrétní přání zákazníka. Velmi populární jsou sedací pytle, které dnes velmi často vytvářejí náhradu za jiné sedačky a židle.

U nábytku můžete zvolit i jinou cestu. Nedá se například říci, že by třeba tradiční masivní dřevo bylo zastaralé. To určitě ne. Záleží jen na Vás, jakou cestu si zvolíte. Pokud se masivní dřevo přizpůsobí moderním designovým trendům, tak se do moderní domácnosti určitě hodí.

Moderní nábytek má jasně předepsané, jaké barvy se hodí do jakých prostor a jaké tvary navozují jaké nálady. Nezapomeňte ani na doplňky, které jsou jednoduché a barevně ladí s okolím. Podle známých průzkumů jsou například pro muže atraktivnější hranaté tvary a pro ženy spíše kulaté. Ve společné domácnosti muže a ženy tak musí docházet k mnoha kompromisům.

Označeno v bydlení, Domácnost, Nábytek Označeno s: , , , , ,

Napsat komentář