Česká dopravní technologie slaví úspěch v zahraničí

AŽD Praha dodá do Řecka přestavníky v hodnotě 385 000 EUR

Čtyřicet kusů speciálně upravených výhybkových přestavníků dodá přední český výrobce zabezpečovací a řídicí techniky do Řecka na základě kontraktu uzavřeného s místní společností SIDIRODROMIKA ERGA s.a. Přestavníky, které budou instalovány v devíti řeckých železničních stanicích, budou přitom na míru upraveny podle potřeb zadavatele.

Všechny přestavníky jsou vybaveny systémem, který kontroluje polohu jazyka výhybky. Elektromotorické systémy musí také být integrovány na již existující zabezpečovací zařízení. Nechybí speciální krytí IP65, díky němuž se celý systém stane vodě odolným.

„Předmětem dodávky je také otočné mechanické návěstidlo indikující směr přestavení výhybky. To vše je doplněno o časové relé, které kontroluje překročení maximálně povolené doby pro přestavení výhybky. Pokud přestavná doba překročí sedm sekund, elektromotorický systém bude automaticky odpojen od napájení a zabezpečovací systém ohlásí poruchu,“ říká Ing. Petr Žatecký, vedoucí odboru Zahraniční marketing a obchod AŽD Praha.

České přestavníky budou instalovány v řeckých železničních stanicích Larisa, Mezourlo, Kranona, Doxara, Paleofarsala, Livadia, Aliartos, Sfiga a Thiva.

Označeno v průmysl Označeno s: , , , ,

Napsat komentář