Pobyt v lázních Turčianske Teplice

Jsou jedněmi z nejvýznamnějších slovenských lázní. Hosté si je oblíbili nejen kvůli krásné a čisté okolní přírodě, ale také díky léčivým vlastnostem termální vody, která každé tělo zregeneruje a pomůže při mnoha onemocněních. Začátkem léta možno navštívit Kovářské dny, pro lidi, které zajímají historické památky, je zde zase nedaleká Kremnica nebo Martin. To jsou v zkratce lázně Turčianske Teplice.

Kde leží?
Turčianské Teplice jsou vzdáleny jen 25 km jižním směrem od centra Turčianské kotliny, města Martin na Slovensku. Leží v nadmořské výšce 518 m.n.m. a město obklopují hřbety národních parků Velké a Malé Fatry, jakož i Kremnických vrchů z jihu.

Jak dlouho?
Lázně pomáhají pacientům už víc než 700 let. Jde totiž o jedny z nejstarších lázní nejen na Slovensku, ale i v celé Evropě. První písemná zmínka o Turčianských Teplicích jako o lázních pochází už z konce 13. století. Největší rozmach nastal za dob správy lázní Kremnickým panstvím, jehož správci zde nechali v 19. století vystavět první lázeňské objekty. Od té doby se lázně rozvíjely až do současné podoby.

Proč právě tam relaxovat?
Dnes mohou lázeňští hosté využívat služeb lázní Turčianské Teplice naplno. Návštěvník má možnost ubytovat se v několika lázeňských domech nebo hotelích. Snad nejoblíbenější je kompletně zrekonstruovaný tříhvězdičkový lázeňský dům Velká Fatra. Navštěvované jsou však i menší lázeňské domy jako např. Aqua. Ti, kdo nechtějí bydlet přímo v lázních, je tu zase Hotel Park Kaštieľ v Mošovcích. Jde o tříhvězdičkový hotel, situovaný v třísetletém zámečku s pěkným anglickým parkem. To všechno možno najít pro wellness, relaxační pobyty, léčebné a ozdravní pobyty v lázních Turčianske Teplice.

Lázeňský park?
V krásném lázeňském parku můžete ale relaxovat i přímo v lázních Turčianské Teplice. Lázeňský park se nachází přímo v centru a jde o jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších parků na Slovensku. Přímo ve městě se nachází i Galerie Mikuláše Galandy, lanové centrum, koupaliště, ale i nově vybudovaný termální aquapark, situovaný přímo u lázeňské promenády, na břehu řeky Tepličky.

Co dělat ve volném čase?
Lázeňským hostům se nabízí široké možnoszti turistiky po okolní přírodě, která je ideální pro procházky nebo túry. Doporučuje se navštívit Blatnické nebo Gaderské údolí v Národním parku Velká Fatra; pro ty, které zajímají historické památky, je zde zase nedaleká Kremnica nebo Martin. Milovníci lyžování si přijdou na své v nedaleké Valčianské dolině, jakož i ve středisku Králíky u Kremnice.

Akce
Lázně Turčianské Teplice pořádají během celého roku řadu kulturních akcí, takže lázeňští hosté se určitě nebudou nudit. Začátkem léta můžete navštívit Kovářské dny nebo folklórní festival Bukovinská setkání. Jedná se o dvě nejvýznamnější kulturní události ve městě během roku. Stačí se už jenom ubytovat a vychutnat si pobyt v Turčianskych Tepliciach.

Označeno v Zdraví Označeno s: , , , , ,

Napsat komentář