Vodovodní baterie: Mohou být praktické i pěkné zároveň

Vodovodní baterie dříve nepředstavovaly příliš pěkný designový prvek. Jejich výběr byl omezený a tím i snadný. Nyní si však i vodovodní baterie můžete vybrat podle designu. A jaké máte možnosti?
Co je to vodovodní baterie?

Vodovodní baterie je zařízení, které umožňuje přívod vody na místo určení. Do domácnosti potřebujeme koupelnové a kuchyňské vodovodní baterie. Pořizujeme si je na vanu, umyvadlo či sprchový kout. Dříve bylo jedinou funkcí vodovodní baterie spouštění vody, dnes mají vodovodní baterie i další funkce. Konkrétní funkce záleží na tom, jaké vodovodní baterie si vyberete. Existují bezdotykové vodovodní baterie, termostatické vodovodní baterie atd.
Velký posun vodovodních baterií nezaznamenaly pouze funkce, ale také design. Pryč jsou doby nevzhledných vodovodních baterií. Dnes už si můžete vybrat vodní baterie v různých stylech. Snadno tak najdete takovou, která splyne s vaším interiérem.

Možnosti vodovodních baterií
Rozlišujeme různé druhy vodovodních baterií. Hlavními druhy baterií jsou:
• pákové: Jsou instalované do jednoho otvoru na umyvadle. K smíchání teplé a studené vody dojde předtím, než se voda dostane do výtokové trubice. Pákou ovládáme teplotu vody a její průtok.
• kohoutkové: Jsou také instalovány do jednoho otvoru nad umyvadlem. Mají však nezávislé ovládání teplé a studené vody.
• tříotvorové: Jde u nich individuální ovládání na teplou a studenou vodu. Můžete si je koupit v různých designech.
• elektronické: Můžete si vybrat bezdotykové vodovodní baterie kontrolované senzorem. Druhým typem jsou dotykové baterie.
• nástěnné: Pořizují se do koupelen, kde není nasazené umyvadlo.
• vanové: Používají se pro naplnění vany vodou.
• stojánkové: Dodávají studenou a teplou vodu nezávisle na sobě.
• čtyřotvorové: Instalují se do okraje kolem vany či do obezdívky kolem vany. Je zde možné přepínat vodu mezi vanou a sprchou.

Vyberte si i vy své vodovodní baterie, a to nejen podle funkce. Berte v potaz i design.

Označeno v Domácnost Označeno s: , , ,

Napsat komentář