Řecko = ideální dovolená

Prožijte svou dovolenou v Řecku, v zemi plné bájí, která Vás má na co nalákat. Řecko je ideálním místem i pro strávení rodinné dovolené, protože většina pláží má pozvolný vstup do moře. Řekové jsou velmi pohostinný národ, proto jistě budete překvapeni jejich ochotou vyjít vstříc Vašim přáním a také skvěle vaří. Navštivte během své dovolené alespoň jednou řeckou restauraci nebo tavernu, určitě budete rádi vzpomínat na tento kulinářský zážitek.

Dovolená Řecko

Pokud stále tápete, kam do Řecka se vydat, rádi Vám tímto článkem poradíme. Řecko je krásné už tím, že každý kout je trošku jiný, co se týká přírody, ale i achitektury a zvyků. Je škoda, že je v dnešní době dávána přednost ostrovům  před pevninou, když i ta dokáže nabídnout skvělá místa pro strávení ideální dovolené a často také bývá levnější, protože jsou zde potraviny snadněji dostupné a nemusí se přivážet lodní dopravou. Zde Vám nabízíme několik úchvatných míst na pevnině a jeden opravdu krásný ostrov.

 • Peloponéský poloostrov – Tolo

  Tato část pevniny má právo nazývat se kolébkou Řecka i evropské civilizace. Je ideálním místem pro strávení kombinace pobytové dovolené s poznávacími výlety po památkách, kterých zde najdete opravdu mnoho – Mykény, Epidaurus, Sparta, Delfy, Olympia aj. Letovisko Tolo je ideálním místem i pro strávení pouze pobytové dovolené, protože nabízí dlouhou písečnou pláž, na které můžete využít nabídky vodních sportů. Příjemnou procházkou můžete dojít k 300 m vzdálené oblázkové pláži Asini nebo k 900 m vzdálené oblázkové pláži Plaka (ta má navíc písečné dno).

 • Poloostrov Chalkidiki – Neos Marmaras

  Pevnina připomínající Poseidonův trojzubec je velmi oblíbenou destinací pro strávení dovolené i pro místní obyvatele. Navíc je velmi snadno dostupná i vlastní dopravou. Prostřední výběžek Sithonie má krásnou, místy až exotickou, přírodu. Neos Marmaras ležící na tomto poloostrově se rozkládá pod zelenými kopci a má dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Jedná se o letovisko s rušným nočním životem, ale jeho okrajová část Paradiso uspokojí nároky na prožití klidné a ničím nerušené dovolené. Pokud by se Vám ale přeci jen zastesklo po ruchu, dojdete do centra 800 m dlouhou procházkou.

 • Olympská riviéra – Katerini Paralia a Olympic Beach (= Katerinoskala)

  Oblíbená destinace českých cestovatelů také snadno dostupná vlastní dopravou a navíc patří k nejlevnějším v Řecku. Letoviska Katerini Paralia a Olympic Beach se rozkládají pod bájným pohořím Olymp, domovem řeckých bohů. Pláže jsou zde dlouhé, široké a písečné vybavené lehátky, slunečníky i sprchami. Pláž v Katerinoskale se pyšní oceněním modré vlajky symbolizující čistotu a vybavenost pláží. Oblast je navíc vhodná i pro pobyty astmatiků a alergiků. kterým zdejší klima prospívá. Letoviska jsou od sebe vzdálena asi 4 km a propojená plážovou promenádou.

 • Ostrov Samos – Kokkari a Ireon

  Věčně zelený ostrov nabízí opravdu krásnou přírodu a pláže, ale i historické památky, které byste si neměli nechat ujít. Pláže jsou zde povětšinou oblázkové, o to víc Vás ale překvapí průzračně čisté moře. Kokkari je živější letovisko s dlouhou vybavenou oblázkovou pláží a nábřežní promenádou plnou hospůdek a taveren, odkud se nabízí krásný pohled na moře. Ireon je menší letovisko pro strávení spíše klidné dovolené. Pláž je zde písečno-oblázková s pozvolným vstupem do moře a táhne se až k 6 km vzdálenému Pythagorionu. Naleznete zde i malebné zátoky (již 200 m od Ireonu), nejznámější je Pappa Beach, která je umístěná jako amfiteátr ve skále.

Řecko se stalo pro mnoho cestovatelů srdeční záležitostí a považují ho za ideální dovolenou. Nechte se i Vy zlákat jeho půvaby, pokud jste ještě dovolenou v této zemi nezažili…

Označeno v Cestování Označeno s: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář