Konec žvýkaček na chodnících

Veřejná prostranství a zejména chodníky s velkou koncentrací lidí jsou ve většině měst doslova posety bílými fleky přilepených žvýkaček. I nová dlažba je během krátké doby díky bezohlednosti některých lidí brzy znečištěna.

Odstraňování žvýkaček z chodníků je celosvětovým problémem. V řadě měst v zahraničí jsou lidé za odhození žvýkačky na chodník pokutováni a v Singapuru žvýkačky dokonce preventivně zakázali.

Přestože i v Čechách je možné bezohledné občany, kteří žvýkačky volně odhazují na chodník, pokutovat, pouze mizivé procento hříšníků bylo takto potrestáno. A tak bílé fleky na dlažbě dále přibývají. Nejhorší situace bývá na zastávkách MHD, na nádražích a u supermarketů.

Odstranit žvýkačku pomocí běžné techniky, kterou používají technické služby na úklid, je nemožné. Žvýkačka také odolá ručnímu zametání a pokud není povrch dlažby dokonale hladký, nepomůže ani seškrabování.

Nadějí na čisté chodníky je speciální čistící stroj, který dokáže žvýkačky odstranit nejen z kamenné, betonové, či zámkové dlažby, ale i ze vstupních rohoží, podlah v interiérech, koberců i čalounění.

Čištění se provádí speciálním zařízením, které pomocí horké páry (okolo 175° C), vysokým tlakem (minimálně 6 atmosfér) a speciálním biologicky rozložitelným čistícím prostředkem zbaví žvýkačku lepkavosti a současně ji rozpustí. Pomocí tohoto zařízení lze chodníky a dlažbu zbavit i jiných nečistot, včetně starých samolepek.

Vzhledem k tomu, že pořizovací náklady uvedeného zařízení jsou finančně dosti vysoké, nevyplatí se majitelům jednotlivých objektů tento stroj kupovat. Pokud však tito majitelé chtějí mít před svým objektem čistou dlažbu, mohou využít služeb specializované firmy a nechat si chodník vyčistit. Jednou z takovýchto firem je společnost de Wolf Group z Chebu, která zejména v západočeských lázeňských městech provádí dokonalé čištění dlažby včetně odstranění zašlapaných žvýkaček.

http://www.dewolf.cz/cs/marketing-a-media/konec-zvykacek-na-chodnicich/

Označeno v služby Označeno s: ,
0 comments on “Konec žvýkaček na chodnících
1 Pings/Trackbacks pro "Konec žvýkaček na chodnících"

Napsat komentář