Masáže patří k nejstarším léčebným metodám

Masáže patří k nejstarším léčebným metodám, které lidstvo zná. Již od starověku měla téměř každá kultura vlastní způsob léčebných masáží. Tyto masáže se liší použitím různých technik a hmatů.

Všechny masáže vycházejí z různých metod aplikování tlaku na svaly a tkáně. Díky těmto tlakům se zmírňuje bolest a stres, je zlepšován krevní oběh a uvolňuje se napětí.

Masáže můžeme rozdělit do dvou základních skupin. Jsou to plošné masáže, při kterých je využíván posun tkáně po spodní vrstvě a tření. Druhou skupinou masáží jsou tlakové, bodové a liniové masáže.

Při tomto způsobu masírování je využíván tlak rukou, prstů i jiných částí těla na určitá místa na těle.

Mezi plošné masáže můžeme zařadit masáž švédskou, která je u nás považována jako základní forma masáže využívající tření a hnětení. Klasickou masáž s využitím vonných olejů nazýváme aroma masáž. Pokud je masáž prováděna rytmickým hnětením vedoucím ke zlepšení toku tkáňového moku, jedná se o masáž lymfatickou. Jestliže nelze masírovat přímo postižený orgán, provádí se nepřímá tzv. reflexní masáž využívající reflexních bodů chodidel a nártů nohou. Mezi plošné masáže dále řadíme vodní masáž, bowenovu terapii, medovou masáž i masáž ajurvédskou.

Klasickou tlakovou masáží je akupresura. Do druhé skupiny masáží řadíme i thajské masáže, které kombinují jemnou masáž s protahováním a stimulací akupresurních bodů ležících na energetických liniích. Obdobou akupresury je reflexologie, která využívá tlakových bodů na chodidlech a dlaních. Používání razantních přístupů – například bušení pěstmi se nazývá rolfing. Do bodových masáží řadíme i masáže horkými lávovými kameny či baňkování, které pomocí podtlaku působí nepřímo přes reflexní zóny na jednotlivé orgány. Nahřívání akupunkurních bodů pomocí moxovacích tyčinek se nazývá moxování.

Využijte nabídky lázeňského hotelu Pyramida ve Františkových lázních, kde vám lékaři a specializovaní terapeuti poradí, která masáž je pro vás nejúčinnější a tuto masáž také odborně provedou.

http://www.hotel-pyramida.cz/cs/lazenske-pobyty-frantiskovy-lazne/masaze-frantiskovy-lazne/

Označeno v Zdraví Označeno s:
0 comments on “Masáže patří k nejstarším léčebným metodám
1 Pings/Trackbacks pro "Masáže patří k nejstarším léčebným metodám"

Napsat komentář