Panenské oleje – jak se v nich vyznat?

Pupalkový olej je zdrojem krásy a má výrazné protizánětlivé působení, rakytníkový olej je charakteristický výraznými regeneračními vlastnostmi, stejně tak i konopný olej. Ke kvalitě pokožky, ale také jako účinný regenerátor na vlasy nebo nehty může působit dýňový olej. Kokosový olej s antibiotickým působením pak oceníte mj. také jako regeneraci po opalování nebo po holení.

A který z panenských olejů si vybrat? Třeba všechny!

Ať již pupalkový olej, rakytníkový olej, konopný olej nebo třeba olej kokosový, vždy platí, že ve své panenské podobě představují ten nejčistší dar přírody a nabízejí maximální množství cenných bioaktivních látek.

Pupalkový olej i ty další…

Pupalkový olej je významný především pro obsah protizánětlivé kyseliny gamalinolenové (GLA), rakytníkový olej obsahuje všechny důležité vitamíny, ale mj. i celou řadu minerálů. Obsahem cenných minerálních látek se může pyšnit i konopný olej. Jako největší přírodní zdroj zinku pak působí dýňový olej.

Všechny panenské oleje pak charakterizuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, které jsou nezbytné pro správné fungování každého lidského organismu. Vyjímkou je pak pouze kokosový olej, který obsahuje nasycené mastné kyseliny, ale i ty jsou cenné. Kyselina laurová, kyselina kaprylová, kyselina kaprinová nebo myristová, obsažené v kokosovém oleji dokáže ničit bakterie, viry, plísně, kvasinky i další patogeny. Toho se využívá jak při vnější aplikaci, tak při vnitřním užití kokosového oleje.

Zajímá vás více?

Všechny vzácné panenské oleje (pupalkový olej, konopný olej, rakytníkový olej, dýňový olej, exotický kokosový olej i jiné) najdete v eshopu SÍLA DOTEKU na www.siladoteku.cz. Zde je pro vás připravena také řada zajímavých a užitečných informacích o těchto vzácných darech přírody.

Označeno v Zdraví Označeno s: , , ,

Napsat komentář