Seznamte se se scientologem – šťastný konec Barbary Schneiderové | Švýcarsko, 3. září 2012 |

Scientoložka Barbara Schneiderová je známá z televizní obrazovky. Pracuje jako modelka, paramedik, scientologický poradce a je matkou čtyř dětí. Když měla před 18 lety životní problémy, neočekávala, že je možné, aby se její život tak zlepšil.

Narodila se a pracovala jako paramedik v Luganu ve Švýcarsku. Na počátku 90. let jí ztroskotal vztah a cítila touhu jet někam pryč. „Šla jsem do cestovní kanceláře a řekla jim, že potřebuji změnu,“ říká. „Chtěla jsem být někde daleko a u moře.“ Než se nadála, seděla se svým tříletým synem v letadle směr Malorka. Na Malorce šla navštívit jednu přítelkyni do hotelu, když v tom jí nějaký muž říká: „Na konkurs se jde tudy.“ Snažila se mu vysvětlit, že je to nedorozumění, ale on na to nebral ohled a tak nakonec dostala práci jako jeden z pořadatelů televizní show.

Přestože změnila prostředí a měla vzrušující práci, po roce a půl stále nebyla šťastná. „Moje sestra Elena viděla, že nejsem v životě šťastná,“ říká Schneiderová. „Elena byla scientologem od svých 16 let a byla přesvědčená, že mi scientologie pomůže.“ Potom, co Schneiderová souhlasila s tím, že zkusí scientologické duchovní poradenství, aby viděla, co to udělá, byla překvapená – rozrušení a nepokoj zmizely.

Schneiderová se přestěhovala do Clearwateru na Floridě, kde se nachází hlavní centrum duchovních služeb scientologického náboženství. Zde potkala svého budoucího manžela Roberta a provdala se za něj.

Stala se scientologickým auditorem (náboženský poradce) a připisuje svůj úspěch jako matka a v mnoha dalších oblastech života právě dovednostem, které získala při svém vzdělávání. „Nevím, jak bych vychovávala děti v dnešním světě bez toho, co jsem se naučila v scientologii,“ říká.

Schneiderová je hrdá na to, jak samostatné a zodpovědné jsou její děti. „Moje děti se mají velmi dobře, ale tvrdě na tom pracují,“ říká. „Není to samozřejmost – ‚Jo, je Ti 16, tak tady máš auto.‘ Zaslouží si, co dostanou, tím že se pilně učí a jde jim to dobře ve škole. Dokonce i moje nejmladší, které jsou jen čtyři roky, ráda pomáhá rodině. Pomáhá mi v domě. Máme to jako hru a jí se libí, co všechno dokáže.“

Schneiderová pomáhá ráda všem, nejen své rodině. Jako dobrovolný duchovní scientologické církve jela se svými třemi sestrami a dalšími přáteli v lednu 2012 do Port-au-Prince, hlavního města Haiti, aby tam pomohla s následky zemětřesení.

„Všechny jsme matky a ty děti tam opravdu zasáhly naše srdce,“ říká. „Ujaly jsme se více než stovky dětí, které žily na ulici, byly sirotky nebo se ztratily rodičům. Postavily jsme stany, ze starého školního autobusu jsme udělaly jídelnu, vařily a podávaly jsme jídlo, zařizovaly lékařskou péči a učily jsme je. Tam, kde to bylo možné, jsme jim pomáhaly najít svou rodinu. Moje sestra tam zůstala čtyři měsíce a zajistila, že o děti bude postaráno, až odjede.“

Schneiderovou, která odmalička pomáhala ostatním, činnost scientologického auditora (poradce) obrovsky naplňuje. „Nejraději na tom mám to, dotknout se něčího života jakoby kouzelným proutkem, to opravdu miluji,“ říká, „inspirovat lidi, dostat z nich napovrch to nejlepší, tak aby sami našli vlastní řešení, pustili se do toho, vyřešili své problémy a byli šťastní.“

Abyste se dozvěděli více o scientologii a viděli videa více jak 200 scientologů, navštivte webovou stránku scientologie: www.scientology.org

Populární profily „Seznam se s scientologem“ na scientologickém mezinárodním video kanále na scientology.org nyní čítají více než 200 dokumentárních videí se scientology různých profesí z různých končin. Osobní příběhy vypráví scientologové, kteří jsou pedagogové, dospívající mládež, parašutisté, golfový instruktor, hip-hopový tanečník, herci, hudebníci, módní návrháři, inženýři, studenti, podnikatelé a další.

Scientologická církev coby průkopník digitálního věku na internetové náboženské scéně spustila v dubnu 2008 jako první velké náboženství svůj vlastní video kanál na youtube. Videa z tohoto kanálu mají dnes více než 7 milionů zhlédnutí.

Více na: www.scientologie.cz

Označeno v Ze života
One comment on “Seznamte se se scientologem – šťastný konec Barbary Schneiderové | Švýcarsko, 3. září 2012 |

Napsat komentář