Cestujeme a poznáváme ostrov Mauritius

Mauritius je místo, které vás na první pohled okouzlí svou osobitou krásou a zdejší hotelové komplexy ve vás zanechají pocit, že jste právě vy ti nejdůležitější lidé na celém ostrově. Každá návštěva ostrova je jedinečnou příležitostí jak objevovat jeho různé stránky a vždy zde můžete nalézt něco nového. Ostrov Mauritius je jedinečná oáza klidu lemovaná bílými písečnými plážemi, čistým azurovým mořem a vysokými kokosovými palmami.

Na ostrově Mauritius se snoubí dlouhá historie s moderní současností v jedinečné harmonii a vytváří ideální podmínky pro luxusní dovolenou prožitou v pohádkovém prostředí. Nachází se v Indickém oceánu, nedaleko ostrova Madagaskar, a díky tomu disponuje tropickým klimatem, které mu zajišťuje více než příjemné teploty v průběhu celého roku. Máte-li tedy rádi cestování a nevšední exotické ostrovy, nenechte si ujít dovolenou na Mauritiu.

Co si nenechat ujít na Mauritiu?

Pokud už plánujete svou dovolenou na Mauritiu, jistě se vám bude hodit několik tipů na zajímavá místa, která zde rozhodně stojí za vidění. Prvním z nich je Velký záliv (Grand Bay), který byl první oblastí využitou pro turistický ruch. Ve Velkém zálivu naleznete celou řadu kvalitních hotelů s výborným turistickým zázemím a pestrým nočním životem. Dalším zajímavým místem Mauritia je Pereybere, oblíbená veřejná pláž, Triolet Shivala, vesnice s tradiční architekturou a největším hinduistickým chrámem na ostrově, ovocné sady v Labourdonnais skýtající širokou škálu tropických ovocných stromů a ruiny četných chrámů. Mauritius je velmi pestrým místem, místo pro výlet si zde najde opravdu každý!

Pláže ostrova Mauritius

Stejně jako další exotické ostrovy, disponuje i Mauritius četnými plážemi. My jsme si pro vás připravili výběr několika z nich. Jedny z nejoblíbenějších pláží naleznete v již zmíněném Velkém zálivu (Grand Bay) na severním pobřeží ostrova. Pláž v Grand Bay nabízí výborné podmínky pro vodní sporty, zejména pro windsurfing, plachtění a vodní lyžování. Další krásné pláže naleznete v zálivu Pereybere, který je jako stvořený pro koupání. Velmi dlouhé, bílé, písečné pláže naleznete v Belle Mare a Blue Bay. Patříte-li mezi vyznavače surfování, vydejte se na pláž Le Morne a Tamarin.

Všechny tyto krásné pláže ostrova Mauritius můžete navštívit s našimi zájezdy na Mauritius. Dopřejte si luxusní exotickou dovolenou! S naší cestovní agenturou bude plánování vaší dovolené opravdová hračka a svou dovolenou snů si zajistíte jednoduše a rychle online.

Označeno v Cestování Označeno s: , , ,