Neznámé, ale oblíbené letovisko Černomorec

Klidné a ne moc známé bulharské letovisko Černomorec se nachází na poloostrově při jižní straně Burgaského zálivu pouhých 20 kilometrů od přístavu Burgas. Velké oblibě se toto středisko těší především u u českých turistů, kteří sem v prázdninových měsících jezdí ve velkém počtu. Z malé vesničky se tak časem vytvořilo oblíbené turistické středisko.

A proč vycestovat právě do Černomorce? Zřejmě to bude perfektní atmosféra a krásná příroda, kvůli které se sem rekreační pěší turisté rádi vracení. Velkou výhodou jsou hlavně příznivé ceny, za které se v Černomorci a okolí můžete stravovat v příjemných restauracích a kavárnách. Černomorec je již na české turisty připravený a tak zde naleznete jídelníčky a nabídky v českém jazyce.

Toto letovisko by měli vyhledávat spíše turisté, co hledají klid a pohodu. Proto je malebné městečko Černomorec doporučováno rodinám s dětmi, kteří ocení i pozvolný vstup do moře. Nachází se tu hned čtyři hlavní písečné pláže, a každá z nich je trochu jiná. Ani v sezóně nebývají místní pláže přeplněné a vy si tak můžete vychutnat kousek soukromí. A i tak se nemusíte obávat, že byste zde nenašli obchody, trhy a dokonce i hospůdky a diskotéky, na které můžete ve večerních hodinách zavítat.

Hotely jsou spíše malé, ale i tak kvalitní a poskytnou vám veškerý komfort, který při svém vycestování budete potřebovat. Tomu všemu vévodí pohoří Strážna Planina, které zde mísí horský vzduch s mořským a přispívá tak během vaší dovolené k pročištění plic. Ve velkém jsou tu turisty využívány půjčovny skútrů a šlapadel.

Při svém pobytu můžete podniknout výlety autobusem do nedalekého Burgasu či Sozopolu, kde se nachází rozsáhlé historické centrum. Z dovolené v Bulharsku, a nemusí to být zrovna letovisko Černomorec, se jistě budete vracet odpočati a plni nových sil.

Označeno v Cestování

Napsat komentář