Objevte kouzlo Řecka a jeho ostrovů

Řecko je jednou z nejznámějších zemí jižní Evropy. Proslavila jej zejména jeho dlouhá a slavná historie, v níž bylo Řecko jednou z nejmocnějších civilizací tehdejšího světa. Dnes se Řecko potýká s hospodářskou krizí, ovšem i přesto zde kvete turistický ruch a přímořská střediska nabízejí stejně komfortní služby jako kdykoliv předtím – a nejen to! Mnohá letoviska navíc zlevňují a svou letní dovolenou v Řecku si tedy můžete dopřát opravdu výhodně! Váháte-li tedy nad koupí dovolené právě v Řecku, rozhodně na nic nečekejte a rezervujte si svou dovolenou ještě dnes. Odměnou vám budou blankytné nebe bez mráčku, azurové moře, nekonečné pláže, nádherná architektura a příjemná jižanská atmosféra.

Řecko je poměrně rozsáhlou zemí a pevninskou část navíc lemují stovky ostrovů a ostrůvků, díky čemuž je tato země opravdu velmi pestrá a vždy když sem přijedete, můžete objevovat jeho nové krásy. Ostrovy, stejně jako pevnina, mají svým návštěvníkům co nabídnout a zvolit si to pravé místo pro dovolenou není vždy snadný úkol. Proto jsme si pro vás v tomto článku připravili přehledné informace o nejzajímavějších místech v Řecku, které jsou jako stvořené pro dovolenou.

Santorini

Santorini, tento ostrov si nelze splést s žádným jiným v Řecku. Bělostné města vystavěná na úbočí sopečné kaldery, modré kopule a průzračné moře jsou jasnými poznávacími znaky tohoto ostrova. Městečka nacházející se na Santorini mají nádhernou architekturu a spolu s okolní krajinou vytvářejí jedinečné scenérie, která si zamilovat již nejeden cestovatel. Není tedy divu, že je právě Santorini jedním z nejčastěji fotografovaných ostrovů Řecka.

Kréta

Ovšem mnohem známějším ostrovem je ostrov Kréta, který je znám jako kolébka Evropské civilizace. Právě zde se totiž vyvinula první evropská civilizace, která dala vzniknout Evropě, jak ji dnes známe. Díky tomu, že je Kréta ostrov, se mohla zdejší civilizace vyvíjet poměrně izolovaně od okolního světa. Tato izolace se projevuje zejména v unikátních uměleckých dílech a architektuře, kterou můžete obdivovat téměř na každém kroku.

Rhodos

Dalším ze známých řeckých ostrovů je ostrov Rhodos, který je mnohdy označován za „muzeum pod širým nebem“ a nutno podotknout, že si toto označení opravdu zaslouží. Na žádném jiném z ostrovů Řecka nenajdete tak vysokou koncentraci historických památek a významných staveb na poměrně malé ploše. Díky tomu je Rhodos ideálním místem pro vaši první dovolenou v Řecku, chcete-li obdivovat nejen krásy řeckých pláží, ale také zdejší kulturu.

Označeno v Cestování Označeno s: , , ,