Hlavní město Jihoafrické republiky zvěstuje nové sídlo Scientologické církve

| Pretorie, Jihoafrická republika • 23. února 2013 |

V sobotu 23. února se sešlo více jak tisíc scientologů a jejich hostů při příležitosti slavnostního otevření nového sídla Scientologické církve Pretorie. Slavnostního otevření se kromě představitelů církve zúčastnili také zástupci města, provincie Gauteng, kde se hlavní město nachází, zástupci státu a příslušníci královských rodin Jihoafrické republiky.

Nové sídlo církve se nachází v ulici Stanza Bopape sousedící s Budovou Unie, jež je oficiálním sídlem Jihoafrické vlády a kanceláří prezidenta. Celý komplex sídla církve, který se nachází jen kousek od diplomatické čtvrti, je tvořen pěti historickými budovami, které byly původně postaveny na přelomu 20. století. Scientologická církev přepečlivě zrestaurovala edvardovské budovy a zcela je transformovala do Ideální organizace 21. století, která bude sloužit stále rostoucí kongregaci.

Na počest této události pan David Miscavige, předseda Náboženského centra technologie a duchovní vůdce scientologického náboženství, řekl: “Dnes otevíráme tuto Ideální organizaci na posvátné půdě, neboť to bylo zde na Jihoafrickém summitu, kde byla vyhlášena svoboda pro mnoho lidí. A tak jak by se nemělo nikdy zapomenout na tak úžasný úspěch lidského pokolení, nezapomeneme ani my na naši vlastní práci, dokud si i ta poslední duše v této zemi neuvědomí svou svobodu. Takže se spolu s tímto novým sídlem církve znovu zavazujeme pokračovat v práci L. Rona Hubbarda, kterou v této zemi začal, a naplnit tak jeho slova, že ‘z Jihoafrické republiky povstane další velká civilizace na této planetě.’”

Mezi vysokými představiteli, kteří přivítali otevření nového sídla církve byli koordinátor hlasování v parlamentu a jeho člen za strany ANC, Dr Mathole Motshekga; pan Thabo Madisa, ředitel programů Jihoafrického centra Constitution Hill; výkonný ředitel Jihoafrické opery a příslušník královské rodiny kmene Thembu, princ Unathi Mtirara; Jihoafrický komisař Ministerstva nápravných zařízení, pan Alfred Tsetsane; koordinátorka Ministerstva školství provincie Gauteng, paní Theodora Mohale; a Národní koordinátorka humanitního sboru Jihoafrické republiky, paní Anna-Mari Pieterse.

Koordinátor hlasování v parlamentu za stranu ANC Dr Mathole Motshekga se odvolal na myšlenku Ubuntu (což znamená “Já jsem, protože vy jste, vy jste, protože my jsme”) a přivítal tak Scientologickou církev v jejím novém sídle v Pretorii těmito slovy: “Nechť dnešek předznamená začátek nového krásného přátelství – takového, které ztělesňuje ducha Jihoafrické republiky Ubuntu, který určuje vývoj našeho národa a přináší spojení společenského a duchovního rozvoje, který si pro naši budoucnost představoval náš vzor Nelsona Mandelu.”

Pan Thabo Madisa, ředitel programů Jihoafrického centra Constitution Hill, hovořil o odkazu L. Rona Hubbarda v Jihoafrické republice: “Váš zakladatel byl velký muž. Byl to on, kdo pro nás napsal ústavu rovnosti, když po ní volali naši hrdinové, jejichž hlasy nebyly vyslyšeny. Tím podal našim lidem ruku v dobách, kdy ostatní nabízeli jen pěst. Svoboda bez lidských práv nemůže existovat a lidská práva nemohou přežít bez té první linie, která je chrání. Tato církev zde je pevností. Stojí zde ve jménu L. Rona Hubbarda, aby uskutečnila jeho sliby. A my slibujeme, že budeme pracovat s vámi, abychom zaručili, že tento duhový národ bude navždy kráčet vzpřímeně a hrdě.”

Příslušník královské rodiny kmene Thembu, princ Unathi Mtirara, vyzdvihnul Cestu ke štěstí, průvodce životem, jenž je založen na zdravém rozumu a jehož autorem je L. Ron Hubbard: “Cesta ke štěstí promlouvá jazyky Xhosa, Zulu a Afrikaans – její jazyk je univerzální. Můj prastrýc, bývalý prezident Mandela, jednou řekl, že když dáte dítěti knihu na čtení, dali jste mu všechno, co bude kdy potřebovat. To je důvodem, proč si přeji, aby každé dítě v této zemi dostalo jeden výtisk. Potřebujeme to v každé ulici Johanesburku, v každé škole Kapského města – chci to všechno pro Jihoafrickou republiku.”

Koordinátorka Ministerstva školství provincie Gauteng, paní Theodora Mohale, promluvila o nástrojích L. Rona Hubbarda pro výuku a gramotnost: “Vím, že používáním Studijní technologie poskytujete dovednosti potřebné pro celoživotní vzdělávání a právě takové studenty naše země potřebuje. Tím jste naprosto v souladu s našimi cíly na Ministerstvu školství. Toto nové sídlo Scientologické církve je třeba oslavit jako příležitost nás všech pracovat společně a učinit velký pokrok v základním vzdělání všech dětí v Jihoafrické republice.”

Jihoafrický komisař Ministerstva nápravných zařízení, pan Alfred Tsetsane, hovořil o pokračujícím partnerství s církví sponzorovaným rehabilitačním programem Criminon pro odsouzené: “Podmínky v našich zařízeních, rehabilitace delikventů a bezpečnost jsou neustálou výzvou a máme před sebou ještě spoustu práce. Se Scientologickou církví jsem se seznámil, když jsem byl svědkem realizace jejich programu Criminon. Tento program měl pozoruhodné výsledky při rehabilitaci delikventů.”

Národní koordinátorka humanitního sboru Jihoafrické republiky, paní Anna-Mari Pieterse, řekla o spolupráci se Scientologickou církví: “L. Ron Hubbard rozpoznal velmi dobře potenciál, který je nedílnou součástí naší Jihoafrické republiky. Přeji si a věřím, že toto nové sídlo Scientologické církve a její humanitární programy, jež nabízejí řešení pro všechny, poskytne příležitost pro obyvatele tohoto města a národa, aby si uvědomili svůj plný potenciál.”

___________________

Scientologická církev Pretoria poskytuje rezidentům metropolitní oblasti Tshwane, jíž je Pretorie součástí, úvod do Dianetiky a Scientologie. Ten začíná v informačním centru pro veřejnost, jehož obrazovky nabízejí shlédnutí více než 500 filmů, představují víru a postupy scientologického náboženství spolu s životem a odkazem zakladatele L. Rona Hubbarda. Informační centrum také nabízí detailní přehled mnoha Scientologickou církví sponzorovaných humanitárních programů – včetně celosvětové vzdělávací iniciativy o lidských právech; protidrogovou osvětu stejného rozsahu; globální síť center vzdělávání a gramotnosti; a program Scientologických dobrovolných duchovních, který se stal nějvětší nezávislou jednotkou pomoci při katastrofách na světě. Návštěvníci si mohou centrum libovolně prohlížet od rána do večera a přijít tak často jak se jim zlíbí.

Církevní kaple poskytuje prostor pro shromáždění scientologické kongregace, včetně nedělních služeb, svateb a křtin – a stejně tak je k dispozici pro různé akce místní komunity bez ohledu na jejich víru. Nová budova také disponuje několika učebnami, a místnostmi na semináře a tucty místností pro scientologický auditing (duchovní poradenství).

___________________

Scientologická církev Pretoria je druhou otevřenou Ideální organizací v roce 2013 – po Cambridge v kanadském Ontariu 9. února. V minulém roce byly otevřeny Ideální organizace v městech: Padova, Itálie (27. říjen); Tel Aviv-Jaffa, Izrael (21. srpna); Los Gatos, Kalifornie, USA (28. července); Buffalo ve státě New York, USA (30. června); Phoenix, Arizona, USA (23. června); Denver, Colorado, USA (16. června); Stevens Creek v San Jose, Kalifornie, USA (9. června); Orange County, Kalifornie, USA (2. června); metropolitní oblast Velkého Cincinnati, Ohio, USA (25. února); Sacramento, Kalifornie, USA (28. ledna); a Hamburk, Německo (21. ledna).

V nadcházejícím roce se má otevřít více než 12 dalších Ideálních organizací v Austrálii, Novém Zélandu, Asii, Evropě, Jižní a Severní Americe.

___________________

Ideální organizace jsou naplněním vize zakladatele L. Rona Hubbarda pro scientologické náboženství. Nejenže poskytují scientologům ideální zázemí na jejich cestě k vyšším stavům duchovního vědomí a svobody, ale každá z nich je také navržena tak, aby sloužila jako základna pro celou komunitu a místo, kde se mohou všichni lidé dobré vůle sejít a společným úsilím povznést občany všech vyznání.

Další Ideální organizace byly v minulých letech otevřeny v městech: Londýn, Brusel, Moskva, Berlín, Madrid a Řím v Evropě; Johanesburk v JAR; Melbourne v Austrálii; New York, Washington D.C., Los Angeles, Inglewood, Sacramento, San Francisco Tampa, Nashville, Seattle a Dallas v USA; Quebec City v Kanadě; a Mexico City v Mexiku.Pro kompletní seznam nových scientologických církví navštivte Scientology.org .

_________________

Scientologické náboženství bylo založeno autorem a filozofem L. Ronem Hubbardem. První scientologická církev se zformovala v roce 1954 v Los Angeles a celé náboženství se rozrostlo do více jak 10.000 církví, misí a přidružených skupin, s miliony členů ve 167 zemích.

Více na: www.scientologie.cz

Označeno v Kultura Označeno s: , ,

Napsat komentář