Sportovní vyžití v Loferu

Obec Lofer je vyhlášené rakouské zimní středisko s dlouholetou tradicí, chutnou gastronomií a nadstandardní kvalitou poskytovaných ubytovacích služeb.

V Loferu a v obcích okolo se nachází řada pensionů, hotelů a apartmánovách domů. Lofer vyhledávají především ti, kdož hledají kvalitní zimní dovolenou v v Alpách na území Rakouska. Říká se, že loferská lyžařská střediska nabízejí jedno z nejkvalitnějších lyžování v Rakousku.

Středisko Lofer je k nalezení ve spolové zemi Salzbursko a řadí se do rekreační oblasti Saalachtal. Nalézá se v nadmořské výšce 626 m.n.m.. Symbolem Loferu je působivý vrchol Loferer Steinberg (2.513 metrů), který se šplhá vzhůru hned za hranicí obce.

Lofer obklopují horská pásma Loferer Gebirge a Reither Gebirge, ze severní strany k němu zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a ze západu Pass Strub. Vesnicí protéká říčka Saalach.

Středisko Lofer ovšem není jen zimní středisko! Je dokonalým místem i pro letní dovolenou v Alpách. Trekking, biking okouzlující přírodou nebo čas strávený u průzračné vody dodají sílu do následujících dnů.

Cestovatele dále bezesporu potěší blízkost často navštěvovaných míst jako jsou město Salzburg, středisko Zell am See, německý Berchtesgaden nebo fenomenální Kitzbühel.

Označeno v sport