Aktivity v Řecku

Mát během dovolené rádi vzrušení? Stále větší množství turistů v průběhu dovolené vyhledává sporty, na které během roku nemají čas. Téměř celý rok prosedí v kanceláři za počítačem a tak se není čemu divit, že dovolenou chtějí strávit jinak, než jen opět sezením na pláži v lehátku. Počítáte se i vy k lidem, kteří nechtějí na své dovolené jen odpočívat a válet se? Pak vyzkoušejte nějakou z aktivit, které můžete zkusit právě v Řecku. Další informace o letoviscích v Řecku jsou k nalezení např. na těchto stránkách.

Češi se obvykle věnují na dovolené turistice. Jim Řecko nabízí horské túry a výstupy do hor výškou přesahující až 2.000 metrů. Užívat si pak mohou kouzelných pohledů na řeckou krajinu pod nimi, která jim doslova leží u nohou. Tajným přáním zahraničních turistů je vystoupat na Olymp, starobylé sídlo bohů. Nejen Olymp, ale celé Řecko je plné turistických tras skrze panenskou přírodu.

Adrenalin začne v těle kolovat při sjezdu nejdelší řecké řeky Pinios. Na raftovém člunu pluje asi 4 až 8 osob, přičemž na každém člunu je instruktor. Záleží na vás, jakou náročnost si zvolíte. Zda jste začátečník, nebo si troufnete náročnější sjezd. Tato zábava vás bude stát kolem 40 EUR za osobu.

V posledních letech se se stal velmi populární aktivitou offroad. Že jste o této zálibě neslyšeli? Jde v podstatě o výlet trvající celý den v terénních autech. Auto vám přistaví až k hotelu a vy budete řidičem této potvory. Celý den pak můžete prožívat adrenalinové chvilky na strmých stezkách, kamenitých cestách a opuštěných plážích, na které byste se jinak jen těžko dostali. Pokud se má na cestu vydat více vozů, v autech budou i vysílačky, které vám umožní se dorozumívat. Offroad se vám jistě postará o výborný zážitek, na který se bude dlouho vzpomínat.

Ať už zvolíte rafting, turistiku, offroad nebo projížďku na koních, svou dovolenou v Řecku si vychutnáte po svém a prožijete nevšední zážitky, které vám budou přátelé jen závidět.

Označeno v Cestování Označeno s: ,