Máte obavy z elektronických obojků pro psy?

Mnoho plemen psů, které se u nás chovají, má v genech zakódovanou touhu po lovu, sledování zvěře nebo donesení ulovené kořisti. Není tedy divu, že když takový pes uvidí cokoliv, co v něm tyto geny probudí, jen těžko se ovládá a snadno svému majiteli zmizí v dáli.

Zkušenosti ukazují, že pokud se vám nedaří zkrotit lovecké pudy, které byly ve vašem psovi šlechtěny po staletí, je výhodné pořídit mu elektrický obojek. Možná si ale myslíte, že použitím takového obojku, který vydává elektrické impulsy, můžete svému čtyřnohému příteli ublížit. Podobné předsudky mívá mnoho majitelů psů, kteří o výcvikových obojcích slyší poprvé. Později je však většinou přesvědčí zkušenosti známých, kteří už obojek vyzkoušeli.

Proč se nebát elektronických výcvikových obojků

  • Jejich použití schválila už v roce 2006 Ústřední komise pro ochranu zvířat.
  • Většina u nás prodávaných obojků je z hlediska ochrany zvířat schválená Mezinárodní asociací výrobců elektronických obojků (ECMA).
  • Výboj, který dnes obojky vydávají, je pejskovi sice nepříjemný, ale nebolí ho. K tomu, že pes ránu opravdu dostane, dochází jen zřídka. Předchází jí totiž signály, které pejska předem upozorní a vzhledem k tomu, že je inteligentní, zařídí se většinou tak, aby nepříjemný impuls nedostal – poslechne vás.

Jak elektronické výcvikové obojky funguji?

Obojek aktivujete pomocí dálkového ovládání. Psa upozorňujete na nevhodné chování nejprve mírnými impulsy např. pípáním nebo vibracemi. Pokud na ně nezareaguje, můžete použít elektrické impulsy různé intenzity. Pes si spojí, že po výstraze přijde impuls a ve většině případů vás začne poslouchat. Obojky mají dosah až 1000 metrů. Podívejte se na příklad konkrétního obojku:Elektronický výcvikový obojek pro psa PET at SCHOOL Training Pulse.

Kvůli bezpečnosti svého psa vybírejte kvalitní obojky, prodává je např. internetový obchod PerfectPet.cz.

Označeno v Rady a návody Označeno s: , , ,

Napsat komentář