Vyloupený trezor v domě obchodníka

DETEKTIVEM NANEČISTO

Kapitán Vočko byl přivolán do domu místního obchodníka pana Milana Bílého, kde došlo k vyloupení jeho trezoru.

Na místě byli přítomní policejní technici, kteří provedli ohledání místa činu, ale bohužel nic nenalezli, žádné stopy ani otisky, nic.
Trezor byl zabudován ve zdi poměrně malé místnosti, kde nebyla žádná okna a v místnosti stál pouze  stůl, židle a telefon.
Pan Bílý bydlel v dvoupatrovém domě společně se svou hospodyní paní Novákovou a bratrem Pavlem, kteří byli přítomni příjezdu kapitána Vočka.  Další osobou v domě byla asistentka pana Bílého slečna Králová.
„Tak pane Bílý řekněte mi, kdy jste zjistil, že se Vám někdo vloupal do trezoru ?“ obrátil se kapitán Vočko na pana Bílého.
„Dnes ve tři hodiny jsem měl v restauraci na náměstí domluvenou schůzku se svým obchodním partnerem. Po cestě na tuto schůzku jsem zjistil, že jsem doma zapomněl důležitý dokument, který jsem na tuto schůzku potřeboval. Zavolal jsem tedy do kanceláře slečně Králové a požádal ji, aby mi tento dokument  vyzvedla doma z trezoru a do restaurace přivezla. Zhruba za půl hodiny mi slečna Králová volala, že našla trezor otevřený. Omluvil jsem se obchodnímu partnerovi a ihned spěchal domů. Cestou domů jsem volal na policii. Do doby příjezdu policejních techniků jsem nedovolil nikomu, aby do místnosti vstoupil. Nechápu, jak se to mohlo stát, protože kromě mně, slečny Králové, mojí hospodyně a mého bratra, nikdo kód k trezoru nezná.“
„Slečno Králová,  můžete mi popsat, co jste dělala, když jste vešla do místnosti?“ otázal se kapitán Vočko.
„Když mi pan Bílý zavolal do kanceláře, tak jsem se ihned sebrala a rozjela se k jeho domu, z kanceláře je to kousek, takže jsem tam byla během chvíle. Zazvonila jsem a otevřel mi bratr pana Bílého. Chvátala jsem rovnou do místnosti s trezorem, bylo mi jasné, že pan Bílý na ten dokument čeká. Sotva jsem však vstoupila do místnosti tak jsem uviděla, že trezor je otevřený. Ihned jsem telefonem, co je tam na stole volala panu Bílému“, odpověděla slečna Králová.
„A co jste dělal vy?“ obrátil se kapitán Vočko na bratra pana Bílého.
„Četl jsem si v knihovně. Když zazvonila slečna Králová, otevřel jsem jí  a šel zpátky do knihovny,“ odpověděl bratr pana Bílého.
„A kde jste byla vy?“ otočil se kapitán Vočko na paní Novákovou.
„Pracovala jsem v kuchyni, ta je ne druhé straně domu. Ani jsem nevěděla, že přišla slečna Králová. Co se stalo, jsem se dozvěděla, až když se vrátil pan Bílý.“
Kapitán Vočko si vše vyslechl a zamyslel se.
„Pak tedy zatkneme …….“
Koho zatknul kapitán Vočko?
A proč?
Tresorag.cz - trezor Zurich
Kapitán Vočko zatknul slečnu Královou.

Na základě ohledání místa činu bylo techniky zkonstatováno, že se na místě činu nenalezli žádné otisky prstů. Slečna Králová vypověděla, že když vstoupila do místnosti tak uviděla otevřený trezor a ihned telefonem, co je v místnosti na stole volala panu Bílému. Pokud by mluvila pravdu, tak alespoň na telefonu by musely být její otisky prstů.
Zdroj: policie.cz – DETEKTIVEM NANEČISTO

Označeno v Rady a návody Označeno s: , , , , ,

Napsat komentář