Nápověda

Obsah

K čemu slouží server Volné články?

Jaké jsou smluvní podmínky serveru?

Jsou nějaká omezení pro psaní článků?

Jak probíhá proces schvalování článků?

Mohu ve svých článcích používat obrázky?

Jak přidat k mému článku ikonku?

Jak dostat můj článek do speciálních článků?

Proč se mi nezobrazuje popis autora?

Proč mají někteří uživatelé avatara?

Kolik se platí za registraci?

Server Volné články je jednoduše místem, kde autoři nabízejí svoje články k bezúplatnému převzetí. Tím dostanou svoje články na mnoho nových serverů a propagují tak svoje zájmy. Na druhé straně majitelé webů zde nacházejí zadarmo materiály, které mohou publikovat s nulovými náklady na svých webech. Server Volné články je tedy jakýmsi střetem nabídky a poptávky po článcích, které jsou zdarma.

Všichni autoři, kteří zde nabízejí své články, souhlasí s jejich další distribucí a to bezúplatně. Všichni, kteří článek přebírají, jsou pak povinni uvést zdroj článku (tedy tento server) a zachovat autorská práva původního majitele.

Předpoklady pro zveřejnění vámi přidaného článku jsou následující:

  1. Článek, který napíšete, musí být originální, to znamená, že jste jeho výhradním autorem a sami jste ho zkompilovali.
  2. Nesmíte do článku umisťovat odkazy na ilegální obsah.
  3. Přidávejte své články pouze do jedné kategorie. Duplicitní články budou smazány a v extrémních případech může být autor-spammer zabanován.
  4. Název článku: minimálně dvě slova a maximálně 150 znaků. Nepoužívejte pouze kapitálky!
  5. Tělo článku: Minimálně 125 slov a maximálně 10000 slov. V článku můžete uvést maximálně tři odkazy. Články, které budou obsahovat kvanta odkazů, budou ihned smazány.
  6. Text článku musí být napsán česky (případně slovensky).
  7. Informace o autorovi: Může obsahovat maximálně dva odkazy na autorovy stránky.
  8. Štítky: Napište až 20 slov, která nejlépe vystihují obsah článku. Nerelevantní slova budou odstraněna. Tato možnost výrazně zlepší přístupnost k vašemu článku.
  9. Administrátor webu si vyhrazuje právo na korekci článků přidaných ke schválení. Ve většině případů jde o korekci formátování nebo o upload dodatečných obrázků.

Pokud chcete svůj článek publikovat na serveru Volné články a nabídnout ho k volnému použití, musíte se nejprve zaregistrovat. Po registraci a validaci pomocí emailu se již budete moci přihlásit do administračního rozhraní, kam se dostanete po kliknutí na ikonu „Publikovat“, která se nachází v pravém horním rohu webu. V administraci klikněte na „publikovat“, kde vyplňte všechna pole, jako je název článku, tělo, štítky a případně i další specifikace. Poté klikněte na Odeslat ke schválení či publikovat. Článek bude nyní čekat ve frontě na schválení administrátorem. Pokud bude váš článek vylidní podle podmínek uvedených v předešlé otázce, bude schválen a objeví se na titulní stránce webu. Takto zveřejněný článek již bude k dispozici ostatním k volnému převzetí.

Ano, tato funkce je nyní aktivní. Jako nový autor nemáte možnost obrázky uploadovat přímo na náš server, ovšem je možné linkovat na obrázky, které jsou hostovány u vás. Musí jít však zásadně o obrázky, kterých jste autorem! Speciálním případem obrázků jsou pak ty, které se zobrazují na titulní stránce webu Volné články. Pro pochopení této funkcionality čtěte dále.

Když se podíváte na domovskou stránku, archivy nebo výsledky hledání, zjistíte, že každý článek má vedle sebe malý náhledový obrázek. Standartně se u všech článků zobrazuje ten samý obrázek, pokud se ale rozhodnete pro jiný specifický obrázek, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1 – Zvolte obrázek a zmenšete ho na požadovanou velikost

Velikost obrázku by měla být 100x100px, pokud to tato velikost nebude, obrázek se sám zmenší, ovšem to mže mít negativní dopad na kvalitu.

Krok 2 – Uploadujte tento obrázek

Zmenšený obrázek uploadujte na web. Momentálně server Volné články nenabízí nově registrovaným uživatelům přímý upload, proto musíte využít jiného hostingu. Poté, co obrázek uploadujete, zjistěte jeho adresu, které může být například:

http://www.mysite.com/images/filename.jpg

Krok 3 – vytvořte uživatelské pole pro váš obrázek

Když vytváříte nový článek, zaskrolujte ke konci stránky, kde uvidíte oblast Uživatelská pole. Do pole klíč vyplňte post_thumbnail. Do políčka hodnota vyplňte adresu obrázku, kterou jste získali v předchozím kroku. Poté klikněte na políčko Aktualizovat. Po schválení vašeho článku se náhled zobrazí na hlavní stránce, výpisu archivů a výsledcích hledání.

Na titulní stránce jsou některé články zobrazeny jako „speciální“. Tyto články jsou oproti ostatním zvýhodněny, jelikož je navštíví mnohem více uživatelů. Jejich výběr je čistě na administrátorovi webu, který je vybírá na základě kvality nebo peněžní nabídky. Každý autor má možnost do této kategorie svůj článek umístit, pokud za to zaplatí – jedná se o specifický typ reklamy. Pokud chcete svůj článek umístit do speciálních, prosím kontaktujte podporu, která sdělí aktuální ceny. Zároveň po vás bude požadován obrázek, který se bude u vašeho článku zobrazovat. Pro další informace nás neváhejte kontaktovat.

Pod článkem každého autora se může zobrazovat biografie či další informace, včetně odkazů na autorovy stránky. Pokud chcete této možnosti jako autor využít, jděte do administrace, kde tyto informace doplňte do svého profilu.

Avatar je malý obrázek zobrazovaný vedle autorovy biografie či vedle komentářů, které autor napíše. Pokud chcete této možnosti využít, zaregistrujte se na adrese www.gravatar.com, kam svoji podobiznu uploadujete. Pokaždé, když pak budete komentovat a vyplníte svoji emailovou adresu (u registrovaných uživatelů se vše vyplňuje samo), zobrazí se tento obrázek u vašeho jména.

Registrace na tomto serveru je zcela zdarma, stejně tak jako veškerý zde nabízený obsah. Náklady na provoz serveru jsou hrazeny z reklam.

Napsat komentář